czwartek, 13 kwietnia 2017

Konkurs plastyczny "... TRZEBA BYĆ DOBRYM JAK CHLEB".


Gminny Ośrodek kultury we Frysztaku zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem "...TRZEBA BYĆ DOBRYM JAK CHLEB". Organizatorami oprócz GOK są również Parafia pw. Narodzenia NMP we Frysztaku oraz Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku.
Celem konkursu jest przybliżenie postaci św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz rozwijanie wyobraźni estetyczniej i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
Konkurs jest związany z obchodzoną w tym roku setną rocznicą śmierci św. Brata Alberta. Często powtarzał że w życiu trzeba być dobrym jak chleb.
Tematem konkursu jest interpretacja plastyczna życia i działalności św. Brata Alberta lub pokazanie aspektów życia współczesnego świata w obliczu aktualnych potrzeb, przedstawienie sposobów pomocy w świetle hasła konkursu "... TRZEBA BYĆ DOBRYM JAK CHLEB". 
W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież od 4 do 17 lat. Technika wykonania prac dowolna: malarstwo, rysunek grafika, rzeźba, formy przestrzenne. Format prac - maksymalnie A3.
Każda praca powinna być opisana na odwrocie: imię i nazwisko autora, wiek, adres i telefon placówki oświatowej, imię i nazwisko opiekuna artystycznego.
Wyniki obrad jury oraz termin uroczystego wręczenia nagród przekazane zostaną telefonicznie.
Termin nadsyłania prac do dnia 29.04.2017 r. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz