czwartek, 25 maja 2017

"Roman Górka i Eliza Miścior artyści niezwykli"

"Roman Górka i Eliza Miścior artyści niezwykli".
W dniu 16 maja 2017 roku we Frysztaku miało miejsce spotkanie przedstawicieli telewizji internetowej iTV Południe z twórcami artystami naszej gminy Romanem Górką i jego wnuczką Elizą Miścior. Roman Górka znany wybitny rzeźbiarz z Frysztaka. Eliza Miścior obecnie mieszka w Hiszpani z zawodu jest tłumaczką oraz tancerką, w wolnych chwilach wykonuje piękne linoryty,  jest członkiem Związku Plastyków i Artystów w Rzeszowie.
Eliza  w latach 1999- 2003 uczęszczała na zajęcia plastyczne, które prowadzę  w GOK. Już wtedy przejawiała bardzo dużą wrażliwość artystyczną. Zamiłowanie do sztuki wyniosła z domu rodzinnego. Jest bardzo utalentowana, umiejętnie łączy taniec flamenco z plastyką. Więcej informacji o pasjach graficznych i tanecznych oraz osiągnięciach Elizy można znaleźć w internecie po wpisaniu w wyszukiwarkę – Eliza Miścior.
W imieniu Pani Joanny Czekajowskiej – dyrektora  oraz wszystkich pracowników GOK – Frysztak gratuluję  niezwykłym artystom naszej gminy!

Film  pt. "Roman Górka i Eliza Miścior artyści niezwykli" znajduje się na stronie   itvpoludnie.pl. - zapraszamy.


Dorota Wojtanowska

instruktor plastyk GOK Frysztak
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz