piątek, 21 lipca 2017

Edukacja pierwszej pomocy – od najmłodszych do najstarszych

Dnia 15.07.2017 roku o godzinie 15.00 na terenach rekreacyjnych Gminnego Ośrodka Sportu i  Rekreacji w ramach projektu „Edukacja pierwszej pomocy – od najmłodszych do najstarszych!” odbyło się pierwsze spotkanie tematyczne kierowane do młodych matek i kobiet w ciąży prowadzone przez wykwalifikowanych ratowników medycznych. Wydarzenie to rozpocznie cykl 10 spotkań, które odbywać będą się cyklicznie, co dwa tygodnie. Dla najmłodszych gości animatorzy przygotowali liczne gry i zabawy! Więcej szczegółów na plakatach!
W ramach projektu odbyły się już warsztaty pierwszej pomocy dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz nauczycieli z naszej gminy.
Przed nami szkolenia dla rodziców, seniorów, mieszkańców, Gminne Zawody Pierwszej Pomocy oraz Happening z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, który odbędzie się 10.09.2017 roku na terenach GOSiRu i na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy!
Kolejna edycja kursu pierwszej pomocy 26 i 27 lipca w GOSiR Frysztak o godzinie 14:00. Zapraszamy chętnych seniorów.
Łącznie w ramach projektu zostanie przeszkolonych ponad 2100 osób w ciągu prawie 840 godzin. W przeliczeniu na jednego mieszkańca będzie to najbardziej kompleksowo przeszkolona gmina na Podkarpaciu w zakresie ratowania życia i zdrowia. Wszystkie działania projektowe będą dostosowane metodologicznie, tematycznie oraz stopniem zaawansowania
do odbiorców, a także prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę trenerską, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu medyczno-szkoleniowego.


Projekt „Edukacja pierwszej pomocy dla rodzin – od najmłodszych do najstarszych!” realizowany przez Stowarzyszenie Gogołów bez Granic ze środków finansowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2017 oraz Województwa Podkarpackiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz