środa, 5 lipca 2017

FASTRYGI Pawła ArmatyW piątek 30 czerwca w galerii „Na balkonie” wernisażem wystawy graficzno-malarskiej Pawła Armaty ph. FASTRYGI rozpoczęto obchody Dni Ziemi Frysztackiej.

FASTRYGI – dosłownie ścinki, skrawki, paski pocięte, dopasowane do siebie i sklejone w jedną spójną wizualną całość. W sensie metaforycznym to zlepek emocji, myśli, spostrzeżeń , skojarzeń ze świata realnego, przefiltrowanych przez własną wyobraźnię.
Technika plastyczna mieszana zastosowana do stworzenia prac, to połączenie malarstwa, grafiki i kolażu, a cały proces twórczy z założenia był eksperymentem opartym w przewadze na działaniu intuicyjnym.
Materiały z których powstały prace są zwykłymi śmieciami, odpadami, które zostały zachowane i przerobione tak aby nabrały nowej formy i sensu…

Paweł Armata urodzony w roku 1974 we Frysztaku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym/Krośnie. Ukończył studia pedagogiczne na ASP w Warszawie i Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Pracował jako instruktor plastyki w GOK Frysztak, oraz pracownik socjalny w GOPS Frysztak. Od 15 lat zawodowo związany z SOSW we Frysztaku, w którym uczy zajęć technicznych, plastyki, oraz prowadzi zajęcia terapii plastyką dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Pomysłodawca LABOLATORIUM PLASTYCZNEGO dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Poza pracą prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci AKADEMIA PANAPA.
Współtwórca i kurator techniczny Międzynarodowych Plenerów Rzeźbiarskich GOGOŁOWSKIE DRZEWOLUDY w latach 2008-2010. Artysta GOGOŁOWSKICH DRZEWOLUDÓW 2011 (,,Cytra powietrzna”).
W wolnych chwilach zajmuje się rzeźbą w drewnie, małymi formami malarskimi, grafiką warstwową i komputerową grafiką wektorową. Prowadzi stronę internetową EEOART (epicentrum energii odnawialnej). Mieszka i tworzy w Gogołowie.

Na FASTRYGI Pawła Armaty serdecznie zapraszamy do galerii „Na balkonie” w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00, w lipcu i sierpniu 2017.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz