poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Gminne Święto Plonów 2017

Tradycyjnie, 15 sierpnia, w dzień Matki Bożej Zielnej, odbyło się Gminne Święto Plonów. Na gościnnym obiekcie Gminne Ośrodka Sportu i Rekreacji mogliśmy obejrzeć wieńce przywiezione z całej gminy. Swoją obecnością zaszczyciły nas pięknie ubrane grupy wieńcowe z Widacza, Glinika Górnego, Glinika Średniego, Stępiny, Lubli, Gogołowa, Pułanek, Huty Gogołowskiej i Cieszyny. Stępina była również  reprezentowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego i Pomocy Społecznej „Góra Chełm”. Frysztak był reprezentowany przez Koło Emerytów i Rencistów, a Twierdzę reprezentował Zespół Ludowy „Twierdzanie”. Na szczególne wyróżnienie zasługują wieńce przygotowane przez dzieci z Widacza, Huty Gogołowskiej i stowarzyszenia „Góra Chełm”. Absolutnie wszystkie wieńce wzbudzały zachwyt zarówno jury jak i publiczności.
Dla uczestników dożynek przygotowano wiele atrakcji: dla dzieci były dmuchańce, dla wszystkich pyszne jadło przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gogołowa, Glinik a Górnego, Glinika Dolnego, Kobyla, Twierdzy i Huty Gogołowskiej. Oprócz tego przepiękne rękodzieło można było zobaczyć i zakupić na Jarmarku Rozmaitości.
Scena należała w tym roku do Zespołu Śpiewaczego „Gogołowianie”, który poprowadził tradycyjne wieńcowiny oraz zagrał i zaśpiewał prawie godzinny koncert , a także do Zespołu Ludowego „Twierdzanie”, który uraczył publiczność równie dużą i dobrą dawką rodzimego folkloru.
Tegorocznymi starostami dożynkowymi byli pani Agata Wojnarowska i pan Marek Giera ze stowarzyszenia „Góra Chełm”.
Za pomoc w organizacji dożynek dziękujemy GOSiR Frysztak, Zakładowi Komunalnemu w Frysztaku oraz Wójtowi Gminy Frysztak.
Szczególne podziękowania kierujemy do grup wieńcowych – dziękujemy Wam za trud kultywowania jednej z najpiękniejszych polskich tradycji.

Zapraszamy do galerii. a.s.

Gminne Święto Plonów - 15.08.2017

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz