czwartek, 19 października 2017

30-lecie Chóru "Sokół"


Frysztackie "Sokoły" świętowały swoje 30 – lecie pracy artystycznej.

Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku. Uroczysty koncert uświetniający jubileusz odbył się w piątek trzynastego października 2017 roku.

Wśród audytorium obecni byli proboszcz frysztackiej parafii, przedstawiciele poszczególnych władz samorządowych i oświatowych z gminy i powiatu oraz delegacje zaprzyjaźnionych chórów.
Na widowni pojawiła się: rodzina, przyjaciele, byli chórzyści i oczywiście bezkonkurencyjna frysztacka publiczność.
Koncert zaczął się parę minut po osiemnastej  niespodzianką muzyczną, którą przygotowali jubilaci. Na wyciemnionej jeszcze widowni rozległy się  pojedyncze dźwięki znanej piosenki ludowej
"Hej tam za górą", którą chórzyści wykorzystali do spontanicznej zabawy  tzw."flash mob" czyli zrobienia błyskawicznego tłumu z wykorzystaniem znanej melodii, która wprowadziła słuchaczy w rozpoczęcie uroczystości.
Po  części oficjalnej z przywitaniem gości  et cetera, et cetera,  głos zabrali trzydziestoletni jubilaci.
Na scenie zabrzmiały dźwięki muzyki kościelnej, patriotycznej, ludowej i rozrywkowej wykonane w różnych językach: polskim, łacińskim, ukraińskim, słowackim, angielskim oraz afrykańskim – zulu.
Całemu koncertowi obrazowości dodawała wpleciona prezentacja multimedialna z życia zespołu, były wspomnienia tych którzy odeszli  na czele z byłym dyrygentem, jak również fotografie i filmy z koncertów oraz spotkań towarzyskich.
Po części artystycznej przyszedł czas na uhonorowanie zasłużonych chórzystów. Odznaczenia
w kolorach brązu, srebra i złota  przyznał Polski Związek Chórów i Orkiestr oddz. w  Rzeszowie, które wręczył Pan Marek Guzik- członek komisji rewizyjnej.
Kolejną niespodzianką, którą "Sokoły" niewątpliwie zaskoczyli swoich słuchaczy, była piosenka "Wesołe jest życie staruszka". która okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, porywając  wszystkich zebranych do rytmicznych oklasków z owacją na stojąco.
Na scenie prócz wielu wzruszeń i dobrych słów, popłynęły szczere życzenia skierowane w stronę  jubilatów na czele z Panią dyrygent.
Trzydziestoletni jubileusz zakończył się bankietem zorganizowanym dla chórzystów i zaproszonych gości.

 Gratulujemy "młodym trzydziestoletnim"!!!


M.W.
Więcej zdjęć w naszej galerii

30-lecie Chóru ''Sokół" - 13.10.2017

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz