środa, 28 marca 2018

Palma Wielkanocna


W Niedzielę Palmową 25 marca w galerii "Na balkonie" w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w Gminnym Konkursie Plastycznym "Palma Wielkanocna". Na konkurs wpłynęło 77 palm wykonanych przez dzieci, młodzież i dorosłych gminy Frysztak. P. Agata Skiba w imieniu P. Joanny Czekajowskiej – dyrektora GOK powitała zgromadzonych, gratulując piękna autorom palm. P. Paweł Armata – pedagog plastyk - juror konkursu, podsumował, że tegoroczne palmy są na bardzo wysokim poziomie artystycznym i świadczą o tradycji, którą corocznie pielęgnuje coraz więcej mieszkańców naszej gminy.  Nagrody i wyróżnienia wręczono wszystkim uczestnikom konkursu.
      Następnie Korowód Palmowy: Koło Emerytów, Inwalidów i Rencistów - Frysztak, Koło Gospodyń Wiejskich z Glinika Średniego, KGW – Stępina, KGW Pułanki, Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Frysztackiej, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Jest taka sprawa" przy SOSW Frysztak, Zespół Ludowy "Twierdzanie" w  regionalnych strojach oraz dzieci i młodzież z rodzicami i nauczycielami  przeszedł do Kościóła Parafialnego we Fysztaku.
          Ks. Dziekan Proboszcz Bogusław Bogaczewicz uroczyście poświęcił konkursowe Palmy i celebrował Mszę Świętą – serdecznie dziękuję.
         Dziękuję Uczestnikom Korowodu Palmowego i Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia  uroczystości.
              Dorota Wojtanowska
instruktor plastyk 
  
Autorka fotografii: P. Magdalena Długosz





Więcej zdjęć w galerii: Palma Wielkanocna - 25.03.2018


GMINNY  KONKURS
plastyczny
PALMA WIELKANOCNA
GALERIA „Na balkonie”
organizator:
GMINNY OŚRODEK  KULTURY we  FRYSZTAKU
PARAFIA pw. Narodzenia NMP we Frysztaku

        Na  Gminny Konkurs „Palma Wielkanocna” ogłoszony przez GOK Frysztak wpłynęło 77 palm wykonanych przez dzieci, młodzież i dorosłych gminy Frysztak.
Komisja artystyczna w składzie: P. Paweł Armata – pedagog plastyk, P. Marek Hadro – artysta malarz, P. Joanna Czekajowska – dyrektor GOK Frysztak,  w dniu  15.03.2018 r.  dokonała oceny palm. Komisja podsumowała, że tegoroczne palmy są na bardzo wysokim poziomie estetycznym i artystycznym. Wobec powyższego nagrodzono i wyróżniono wszystkich uczestników wystawy.

Najmłodsi uczestnicy konkursu (kat. wiek. 4 – 6 lat)

NAGRODA
Zuzanna Mikuszewska lat 6, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Aleksandra Salamon lat 6, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku
 
WYRÓŻNIENIE
Maja Świątek lat 6, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Amelia Kopeć lat 6, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku 

WYRÓŻNIENIE
Zuzanna Urban lat 6, Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku 

WYRÓŻNIENIE
Seweryn Łaba lat 6, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE
Amelia Pis  lat 5, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE
Maria Drzał  lat 5, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE
Milena Kosiba  lat 5, GOK Frysztak


Kat. wiek. 7 – 9 lat

NAGRODA
Małgorzata Golowska lat 7, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

NAGRODA
Karolina Czekaj lat 9,  Szkoła Podstawowa nr 1we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Łukasz Hans lat 8, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Szymon Mędrek lat 9, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Kacper Sikora lat 9, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Andżelika Raś lat 9, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Wiktoria Święs lat 8, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Sandra Kuligowska lat 9, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Weronika Ogrodnik lat 8, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Milena Garncarska lat 8, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Monika Sokołowska lat 8, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Amelia Giera lat 8, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Martyna Pasterczyk lat 8, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Julia Głód lat 8, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Aleksandra Arciszewska lat 9, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku (świetlica nr 1)

WYRÓŻNIENIE
Milena Wiśniowska lat 7, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku (świetlica nr1)

WYRÓŻNIENIE
Magdlena Lewko lat 7, GOK Frysztak


WYRÓŻNIENIE
Oliwia Pis lat 7, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE
Katarzyna Drzał lat 7, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE
Izabela Łaba lat 9, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE
Wiktoria Żołyńska lat 8, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE
Dominika Mendocha lat 9, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE
Julia Jamróg lat 9, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym
z SOSW Frysztak  z klas I, II i III


Kat. wiek. 10 – 13 lat

NAGRODA :
Julia Bandrowska lat 10,  Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

NAGRODA :
Martyna Grygiel lat 10, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

NAGRODA :
Patrycja Bryda lat 10, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

NAGRODA :
Kamil Kowalski lat 11, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

NAGRODA :
Magdlena Kowalik i Nicola Siewert lat 10, Szkoła Podstawowa w Gliniku Górnym

NAGRODA :
Natalia Stasiowska i Natalia Król lat 13, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE
Marcelina Wiśniowska lat 11, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Kamil Król lat 11, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Szymon Mastyj i Szymon Kowalczyk lat 11, Szkoła Podstawowa w Gliniku Górnym

WYRÓŻNIENIE
Hubert Zięba lat 10,  Szk. Podst. nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Paweł Świstak lat 11,  Szk. Podst. nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Franciszek Hans lat 12,  Szk. Podst. nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE
Weronika Tęcza lat 11,  Szk. Podst. nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Gabriela Golowska lat 10,  Szk. Podst. nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Gabriela Matysik lat 10,  Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Weronika Mikuszewska, Daria Stępień lat 10, Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Karol Arciszewski lat 10, Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Wiktoria Szopa lat 11, Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Patryk Wrona lat 10, Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku i GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE:
Weronika Wrona lat 11, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE:
Aleksander Pasek lat 11,  Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Kacper Kawa lat 10, Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Monika Ziobrowska lat 10, Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Szymon Skotnicki lat 11,  Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Jakub Ostalecki lat 11, Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Antoni Armata lat 10,  Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Szymon Kopeć lat 10,  Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Magdalena Farej lat 11,  Szk. Podst. nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Kazimierz Bartman lat 11,  Gimnazjum Publiczne nr 1  we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Katarzyna Mendocha lat 10, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE:
Katarzyna Muszyńska lat 10,  Szk. Podstawowa nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku

WYRÓŻNIENIE:
Sławomir Bobowski lat 11,  Szk. Podstawowa nr1  im. Józefa Wybickiego we Frysztaku


Kat. wiek. 14 – 20 lat

NAGRODA:
Patrycja Kowalczyk i Arkadiusz Wójcik lat 20, SOSW Frysztak

WYRÓŻNIENIE:
Agnieszka Urban lat 19, GOK Frysztak

WYRÓŻNIENIE:
Marcelina Tokarska lat 19
Mariusz Błaszczyk lat 16
Adrian Kłoskowicz lat 15       SOSW Frysztak

WYRÓŻNIENIE:
Barbara Marmol lat 18, SOSW Frysztak

WYRÓŻNIENIE:
Uczestnicy Arteterapii - SOSW Frysztak

Kategoria – dorośli:

NAGRODA 
Koło Emerytów, Inwalidów i Rencistów we Frysztaku

NAGRODA
P. Anny Binkowicz z parafii pw. Św. Mikołaja w Lubli

NAGRODA
Koło Gospodyń Wiejskich z Glinika Średniego


NAGRODA
Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Frysztackiej

NAGRODA 
Zespół  Ludowy  "Twierdzanie" – GOK Frysztak

NAGRODA
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodziezy Niepełnosprawnej "Jest taka sprawa"
przy SOSW Frysztak

NAGRODA
Koło Gospodyń Wiejskich ze Stępiny

NAGRODA
Koło Gospodyń Wiejskich z Huty Gogołowskiej

NAGRODA
Koło Gospodyń Wiejskich z Pułanek



Nauczyciele pod kierunkiem, których dzieci i młodzież wykonała palmy:
P. Marzena Winiarska – Przedszkole Publiczne nr 1 we Frysztaku
P. Justyna Przygoda, P. Marta Kawa, P. Anna Romańska, P. Ewa Szymkowicz, P. Jolanta Sikora, P.Marta Krupka,   P. Małgorzata Wanat, P. Maria Czaja, P. Anna Czech -SOSW Frysztak
P. Irena Jedziniak, P. Renata Konopacka – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku
P. Edyta Bóbka i P. Anna Dziok – Szkoła Podstawowa nr 1im. Józefa Wybickiego we Frysztaku – Świetlica nr 1
P. Dorota Wojtanowska – Szkoła Podstawowa w Gliniku Górnym, Szkoła Podstawowa
nr 1im. Józefa Wybickiego we Frysztaku i GOK Frysztak

Dziękujemy dzieciom, młodzieży i ich opiekunom artystycznym oraz dorosłym za udział w konkursie, podtrzymywanie tradycji oraz gratulujemy osiągnięć.


Dorota Wojtanowska
instruktor plastyk GOK Frysztak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najnowsze

Kontakt