wtorek, 31 lipca 2018

Piknik Rodzinny – Sportowo -Profilaktyczny ph. "Siedem kroków do zdrowia" w Gliniku Dolnym – 28 lipca 2018 rok.


W dniu 28 lipca 2018 roku o godz. 15.00 w Giniku Dolnym na placu przy blokach odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Solecką w Gliniku Dolnym, Koło Gospodyń Wiejskich w Gliniku Dolnym i Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku.
Celem pikniku było promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
Pan Stanisław Kwiatek – Przewodniczący Rady Gminy i Sołtys Glinika Dolnego powitał zgromadzonych oraz przedstawił cele spotkania. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Glinika Dolnego P. Krystyna Jedziniak - Przewodnicząca oraz Pani Krystyna Balicka i P. Alicja Januszek z mężem rozdawali upominki i lody dzieciom a dorosłych częstowali pyszną kawą lub herbatką. Były też smaczne kiełbaski z grilla.
Strażacy na czele z P. Kazimierzem Stadnickim przygotowali pokaz ratownictwa medycznego. Dzieci jeździły na kucykach. Było mini wesołe miasteczko, w którym uczestnicy pływali na łódkach w basenie wodnym i zjeżdżali ze zjeżdżalni.
Ponadto zebrani uczestniczyli w różnych zadaniach profilaktycznych  przygotowanych przez instruktorów GOK Frysztak. Układanie haseł antynałogowych i głośne ich odczytywanie wzmocniło promocję zdrowego stylu życia. Wszyscy chętnie zaangażowali się w wykonywanie poszczególnych zadań. Były tory przeszkód, szukanie skarbów, malowanie, puszczanie baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, liną, kulkami papierowymi.
Rodzice i dzieci kroczyli ku zdrowiu, aktywnie uczestniczyli w zabawach edukacyjnych promujących zdrowy styl życia. Sprzyjała temu piękna słoneczna pogoda, miła twórcza i zdrowa atmosfera. W pikniku wzięło udział 100 dzieci i 70 dorosłych.
P. Stanisław Kwiatek dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy oraz jej uczestnikom i sponsorom.

Dziękuję i gratuluję.
Dorota Wojtanowska – instruktor plastyk


Piknik rodzinny w Gliniku Dolnym - 28.07.2018


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz