sobota, 25 sierpnia 2018

Gminne Święto Plonów 2018


15 sierpnia w Gminie Frysztak odbyło się tradycyjne Święto Plonów. Uroczystości rozpoczęła wieczorna Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP we Frysztaku. Podczas mszy ks. proboszcz Bogusław Bogaczewicz poświęcił bukiety z ziół, kłosów i kwiatów oraz wieńce. Następnie orszaki dożynkowe udały się na stadion Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na scenie wystąpił Zespół Ludowy „Twierdzanie”, który zaprezentował tradycyjne „Wieńcowiny” z przekazaniem symbolicznego wieńca gospodarzowi Gminy Frysztak.

Następnie starostowie dożynkowi: P. Jolana Szymkowicz i P. Leszek Szczęch wręczyli wójtowi P. Janowi Ziarnikowi chleb dożynkowy, który tradycyjnie został pokrojony i rozdany mieszkańcom naszej gminy.
W dalszej części uroczystości zostały zaprezentowane wieńce dożynkowe z poszczególnych miejscowości: Gogołowa, Pułanek, Widacza, Lubli, Glinika Górnego, Glinika Średniego, Stępiny (KGW), (Stowarzyszenie Góra Chełm), Huty Gogołowskiej oraz wieńce przygotowane przez Koło Emerytów i Rencistów z Frysztaka i Zespół Ludowy „Twierdzanie. Po części oficjalnej na scenie wystąpił Zespół Śpiewaczy „Gogołowianie”, który gorącymi przyśpiewkami bawił przybyłych na święto plonów.
Na imprezie nie zabrakło swojskiego jadła przygotowanego przez KGW z Gminy Frysztak, jarmarku rozmaitości i wesołego miasteczka dla dzieci. Wieczorem na zakończenie dożynek do wspólnej zabawy zaprosił Zespół Muzyczny „Life Band”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz