piątek, 14 września 2018

Nasza gmina na Dożynkach Powiatowych w Wiśniowej.            W dniu 9 września 2018 roku w Parku PCKiT w Wiśniowej odbyły się Dożynki Powiatu Strzyżowskiego, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Strzyżowie i Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. Powiatowe Święto  rozpoczęło się o godz. 14.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Wiśniowej.  Następnie Korowód Wieńcowy na czele z P. Robertem Godkiem – Starostą Strzyżowskim przeszedł do pięknego parku gdzie kontynuowano uroczystości. Prezentowano wieńce dożynkowe. Naszą gminę reprezentowały Wieńce wykonane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich - Glinik Średni i Koła Gospodyń Wiejskich - Huta Gogołowska. W ramach imprezy prezentowano i degustowano potrawy lokalne. Swojskie jadło przygotowali: Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Frysztackiej, Koło Gospodyń Wiejskich - Huta Gogołowska, Gospodarstwo Rolnicze - Państwo Anna i Marcin Dunajowie, miód – P. Ryszard Srebrny, wino – Winnica "Sztukówka" – P. Leszek Szczęch. Były też wystawy twórczości. Swój dorobek udostępnili: P. Małgorzata Zółkiewicz – koronkarstwo, P. Władysława Mendrala – haft krzyżykowy, P. Józef Mendrala – rzeźba w drewnie i ikony, P. Krystyna Pabian – torby ekologiczne,  P. Patrycja Wojtanowska – malarstwo – ikony.
        Podczas uroczystości Zarząd Powiatu Strzyżowskiego wręczył  nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Nagrodami uhonorowano:  P. Magdalenę Wiśniowską – instruktora d/s muzyki, P. Józefa Śliwę - skrzypka oraz Dętą Orkiestrę Strażacką i P. Kazimierza Jantonia – dyrygenta Dętej Orkiestry Strażackiej.
P. Magdalena prowadzi Chór Mieszany "Sokół", Zespół Ludowy "Twierdzanie", Chór Szkolny oraz zajęcia w zespołach wokalnych. P. Józef Śliwa gra na skrzypcach w Zespole Ludowym "Twierdzanie".   Nagrodzeni upowszechniają muzykę i śpiew poprzez  Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku wspierani przez  P. Joannę Czekajowską – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku.  GRATULACJE!


         Ponadto Święto ubogacił koncert   Zespołu Ratatam & Folk Dream Team oraz Zespołu Ludowego "Twierdzanie". Obydwa zespoły koncertowały wspólnie grając, śpiewając i tańcząc.

Dziekuję i gratuluję wszystkim  którzy  uświetnili  tegoroczne Dożynki naszego Powiatu.
Dorota Wojtanowska – instruktor plastyk.


Dokumentacja fotograficzna: Dorota Wojtanowska oraz Agata Skiba – koncert Zespołów Ratatam i "Twierdzanie".

Zobacz galerię zdjęć - kliknij tutaj!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz