czwartek, 15 listopada 2018

„Chodź, zaprowadzę Cię do Niepodległej”     Uwieńczeniem gminnych odchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości była uroczystość w schronie kolejowym w Stępinie- Cieszynie. Za sprawą młodych artystów Szkoły podstawowej we Frysztaku oraz tancerzy ZPiT ”Frysztak” oraz Grupy Tańca Współczesnego  „Zygzak” przybyli goście zabrani zostali w podróż od rozbiorów, poprzez walki napoleońskie, powstanie narodowe, polskie salony na emigracji, polski pozytywizm aż do pierwszej wojny światowej.
Na końcu tej podróży czekała na wszystkich Niepodległa Biało –Czerwona. Tam tez połączone siły frysztackich chórów: Chóru Szkoły Podstawowej we Frysztaku oraz Chóru Mieszanego „Sokół” zagrzmiały „Jeszcze Polska nie zginęła”.
  Druga część tej uroczystości to przepiękny koncert chórów oraz solistów zakończony owacją i bisami. Atmosfera była naprawdę niezwykła za sprawą zarówno artystów jak i licznej publiczności, której bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do tego niezwykłego wydarzenia.
Świętowanie zakończyliśmy przy ognisku śpiewając pieśni patriotyczne. Nad wszystkim czuwał portal Frysztak24.pl.
P.S. Organizatorzy czyli GOK Frysztak, SP nr 1 we Frysztaku oraz Wójt Gminy Frysztak serdecznie dziękują za pomoc w realizacji obchodów Gminnemu Zakładowi Komunalnemu we Frysztaku, Panu Maciejowi Piękosiowi, Panu Zbigniewowi Dykasowi oraz wszystkim, którzy w najmniejszym stopniu przyczynili się do uczczenia tego wyjątkowego dnia.
                                                                                                                                                     A.S.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz