środa, 19 grudnia 2018

Święta, Święta - kiermasz Świąteczny

W sobotę, 15 grudnia, główna ulica naszej wsi rozbrzmiewała świątecznymi piosenkami i pachniała pierniczkami pod wszystkimi możliwymi postaciami. A to wszystko z okazji corocznego kiermaszu "Święta Święta". Koło Gospodyń Gospodyń Wiejskich z Glinika Średniego, Gogołowa, Glinika Dolnego i Twierdzy oraz pani Paulina Banaś, Marta Nieroda, Małgorzata Szyniec, Agata Wojnarowska, Krystyna Panek i uczestnicy warsztatów DPS w Gliniku Dolnym przygotowali dla nas niezliczone ilości ozdób świątecznych. Wszystko było ręcznie wykonane, przepiękne i przesmaczne. Wszystko miodem okraszał pan Marcin Ziemba. Nad całością czuwał św. Mikołaj, który ochoczo podrygiwał w rytm piosenek śpiewanych przez Wiolinki i Grupę Allegro.
W czasie kiermaszu można było również wspomóc powrót do zdrowia pana Stanisława Bałabasa. Dzięki Przyjaciołom rodziny zebrano mnóstwo ozdób, które mogliśmy kupić i tym samym pomóc. Cały czas zresztą można pomagać przez portal pomagam.pl. Szczegóły akcji dostępne są też również na facebooku na stronie " Walczę ,bo kocham".
Jeśli możecie, to się przyłączcie.
P.S. Organizatorzy ( GOK Frysztak) serdecznie dziękują państwu Wioletcie i Maciejowi  Majewskim za przytulenie do ich Dużego Wiejskiego Love, państwu Renacie  i Stanisławowi  Słowikom za dostęp do źródła  prądu oraz Dyrekcji i Pracownikom Zakładu Komunalnego we Frysztaku za nieocenioną pomoc w organizacji.
A WSZYSTKIM JESZCZE RAZ ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT! A.S.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz