środa, 17 kwietnia 2019

Niedziela Palmowa 2019 r. w 40 lecie GOK Frysztak.
         W Niedzielę Palmową 14 kwietnia w galerii "na balkonie" w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w XVIII Gminnym Konkursie Plastycznym "Palma Wielkanocna". Na konkurs wpłynęło 93 palmy. Wszystkie palmy były piękne  i świadczyły  o wrażliwości artystycznej i  tradycji, którą corocznie pielęgnują ich wykonawcy . Pani Joanna Czekajowska – dyrektor GOK wraz z gratulacjami  wręczyła nagrody i wyróżnienia autorom palm.  Nagrody i wyróżnienia zostały ufundowane przez Ks. Kanonika Proboszcza Bogusława Bogaczewicza i GOK Frysztak.
      Następnie Korowód Palmowy: Zespół Ludowy "Twierdzanie" w regionalnych strojach, Koło Emerytów, Inwalidów  i Rencistów - Frysztak, Koło Gospodyń Wiejskich z Glinika Średniego, Stępiny, Pułanek, Huty Gogołowskiej i Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Frysztackiej, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Jest taka sprawa" przy SOSW Frysztak  oraz dzieci i młodzież z rodzicami i nauczycielami   przeszedł do Kościóła Parafialnego pw. Narodzenia NMP we Frysztaku.
          Ks. Kanonik, Proboszcz Bogusław Bogaczewicz uroczyście poświęcił  konkursowe Palmy , celebrował Mszę Świętą podczas której Chór "Sokół" pod dyrygenturą Magdaleny Wiśniowskiej zaśpiewał "Mękę Pańską" ubogacając Eucharystię. Tegoroczna Niedziela Palmowa w 40 lecie działalności GOK Frysztak była wyjatkowo piękna.
                            Dziękuję Ks. Proboszczowi, autorom palm, uczestnikom Korowodu Palmowego, Chórowi "Sokół"  i Wszystkim, którzy przyczynili się do  uświetnienia  uroczystości.
Dorota Wojtanowska
instruktor plastyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz