środa, 13 listopada 2019

Jubileusz 40- lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku 9.11.2019 r.


W bieżącym roku wypada 40 lat od powołania Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku, ale historia działalności kulturalnej w naszym budynku toczy się od 87 lat. To pracujący tu ludzie i zespoły tworzą historie tego miejsca. Powspominajmy razem…..
Coś się zaczyna i coś się kończy. Ludzie przychodzą i odchodzą. W GOK takie zmiany to naturalny bieg działalności.  Do tej pory pracowało 5 dyrektorów, 14 instruktorów merytorycznych, 13 pracowników obsługi, 43 instruktorów godzinowych. Pracowało 48 różnych zespołów artystycznych dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych - 14 z nich swoje historie pisze dalej.
Pracowało  15 różnych kół zainteresowań, a najliczniejsze z nich koło plastyczne corocznie rozwija talenty młodych adeptów sztuki. Na stałe wpisała się współpraca z Kołami Gospodyń Wiejskich. Zorganizowaliśmy 3.850 działań, imprez, co daje około 96 rocznie.
Jubileusz to czas gratulacji. Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana prof. Piotra Glińskiego, panie Renata Myśliwiec, Agata Skiba, Dorota Wojtanowska i Magdalena Wiśniowska zostały uhonorowane Dyplomami MKiDN za swoją działalność na rzecz kultury. 

Jubileusz to także czas podziękowań. Pamiątkową statuetkę wraz z wyrazami  uznania i wdzięczności za okazane dobro i serce otrzymały osoby, które od lat wspierają nasza działalność.
Jubileusz to przede wszystkim czas wspomnień.  Swoje historie artystyczne opowiedziały najstarsze dzieci 40 latka: Kabaret „Miećka ”, Zespół Pieśni i Tańca „Twierdza”, Chór Mieszany „Sokół”,  a  następną kartę naszej historii symbolicznie otworzył Zespół Pieśni i Tańca „Mały Frysztak”.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za ciepłe słowa pod naszym adresem. Mamy nadzieje, że Koncert „Niekończąca się historia…”  pozostanie w Waszej pamięci.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć - kliknij tu!

Występy z Jubileuszu 40 lecia GOK mogą Państwo zobaczyć dzięki portalowi Frysztak24.pl - kliknij tu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz