czwartek, 5 grudnia 2019

IV Frysztacka Konferencja Kultury Ludowej 29.11.2019 r.


29 listopada Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku zapełnił się folklorem. Na IV Frysztackiej Konferencji Kultury Ludowej gościliśmy dziecięce i młodzieżowe zespoły tańca ludowego. Nasze zaproszenie przyjęli: ZPiT „Wiercany”, ZPiT „Zaborowiacy”, ZPiT „Małe Pogórze”, ZPiT „Różanka” oraz ZPiT „Mały Frysztak”. W sumie po sali wirowało 130 osób – wszystkie na ludowo. Tegorocznym tematem konferencji były dziecięce zabawy ludowe. Do współpracy zaprosiliśmy słuchaczy Studium Animatorów z Krosna oraz Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej .  
Wśród zapomnianych zabaw znalazły się nawet takie, których historia sięga XIV wieku – to zabawa w czarnego luda. Uczestnicy naprawdę świetnie się bawili przy przepióreczce, dreptali z konikiem do stajenki, gonił ich stary niedźwiedź albo jechali w gości. Zabawa wciągnęła nawet tych najstarszych.
Zakończenie konferencji było jednocześnie otwarciem Powiatowego Biennale Sztuki Ludowej „Tradycja”. Wszystkie zespoły biorące udział w konferencji uroczyście otworzyły swoim tańcem biennale.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w naszej konferencji – zarówno zespołom jak i instruktorom i rodzicom. Gorąco dziękujemy słuchaczom Studium wraz z panią Profesor Danutą Kamińską oraz pracownikom Etnocentrum.  Dziękujemy za pomoc, za zaangażowanie i entuzjazm.  Już zapraszamy na kolejne spotkanie.
Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Strzyżowie oraz Powiatowemu Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej za nieocenioną pomoc w realizacji konferencji.
Tymczasem zapraszamy do galerii. Jest na co popatrzeć 😊 a.s.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz