środa, 2 września 2020

"ZAPACH ŁĄK DLA TWEJ CHWAŁY DOJRZEWAJĄCY W ZBOŻU" wernisaż wystawy fotografii Bernadetty Stadnickiej.

 


W sobotnie popołudnie 29 sierpnia 2020 r. odbył się wernisaż wystawy Bernadetty Stadnickiej w galerii "na balkonie" w GOK Frysztak. Bernadetta pochodzi z Glinika Dolnego. W czasie dzieciństwa i młodości udzielała się artystycznie w naszym Ośrodku Kultury: tańczyła, malowała. Fotografia to pasja Bernadki. Fotografuje to co bliskie Jej sercu - wieś. Bernadetta obecnie  mieszka w Krakowie, jest absolwentką Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej, studentką drugiego kierunku Ochrona Dóbr Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ukończyła Kurs Przewodników Beskidzkich SKPG Kraków.

Miłość do rodzinnej wsi dostarcza Bernadce twórczych motywów do działania. Autorka zatrzymuje przemijające i zmieniające się piękno wsi - fotografią ocala od zapomnienia. Fascynacja pejzażem, przydrożnymi kapliczkami, wnętrzami starych domostw, religijnością jest pretekstem do fotografowania. A poprzez wystawę w naszym GOK - u dzieli się tym pięknem z nami. Dziękuję i gratuluję Bernadce szukania i utrwalania piękna wsi. Dziękuję wszystkim uczestnikom wernisażu.

Wystawa jest czynna do końca września 2020 r.  w galerii "na balkonie" , od wtorku do soboty w godz. 9.00 - 19.00. Serdecznie zapraszamy.


                                                           Dorota Wojtanowska - instruktor plastyk

Zdjęcia z wernisażu - kliknij tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz