poniedziałek, 25 października 2021

Autorskie spotkanie POD HERBAMI

 


W niedzielne popołudnie, 17 października, w gościnnych progach restauracji POD HERBAMI, odbyło się autorskie spotkanie państwa Doroty i Wiesława Salamonów ze Stępiny. To emerytowane małżeństwo nauczycielskie podjęło się niezwykłego zadania: zadali sobie trud opisania 150 lat szkolnictwa we wsiach Cieszyna i Stępina. Owocem ich wieloletniej pracy jest książka „150 lat szkolnictwa pod górą Chełm”. Pięknie wydana książka, okraszona zdjęciami i opowieściami, w które dziś trudno uwierzyć. Książka godna polecenia ze względu na swoją unikatowość i wartość historyczną i sentymentalną. Serdecznie polecana szczególnie młodzieży – warto poznać realia tamtych lat, by móc w pełni docenić luksus czasów współczesnych.

 Bohaterom spotkania udało się również zgromadzić w jednej sali cztery pokolenia nauczycieli. Przybyli również bliscy nauczycieli, którzy nie mogli przyjechać, bądź już uczą w niebieskich szkołach.

Spotkanie miało niezwykłą atmosferę: było pełne opowieści o pasji poszukiwania, osobistych , wzruszających historii i anegdot. I wygląda na to, że będzie kontynuacja ;)

Oprawę artystyczną zapewnił chór „POLONEA” ze szkoły w Stępinie pod batutą pana  Janusza Strzępka – uczestnik ogólnopolskiego programu „Śpiewająca Polska”.

O strawę dla ciała zadbała restauracja POD HERBAMI. Było przepysznie.

Bardzo dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego niezwykłego wydarzenia. A do Państwa Salamonów kierujemy ponownie słowa uznania oraz życzenia zdrowia i sił do napisania kolejnej książki. Czekamy 😊 a.s.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz