środa, 24 listopada 2021

Podsumowanie Wystawy Haftu i Koronki Małgorzaty Żółkiewicz.

 

     "Nie wszyscy są powołani aby być artystami w ścisłym sensie tego słowa. Jednak według Księgi Rodzaju, zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki." Zacytowane słowa Św. Jana Pawła II przewodniczyły Wystawie Haftu i Koronki Małgorzaty  Żółkiewicz w galerii "na balkonie" w GOK Frysztak.  W dniu 5 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie wystawy. P. Agata Skiba - dyrektor GOK Frysztak uroczyście podziękowała i gratulowała Małgosi piękna, którym dzieli się z innymi. Piękne koronkowe i haftowane serwety, obrusy, elementy dekoracyjne  to efekt wieloletniej, nieustannej pracy Małgosi. Dzieła Małgosi służą mieszkańcom naszej gminy, budzą potrzebę piękna i zaspokajają ją. Bo Małgosia  obdarowuje swoją umiejętnością haftu dzieci i młodzież naszej gminy, przekazuje tradycję haftu młodemu pokoleniu, które chętnie przyjmuje dar haftu.  Wystawa  Haftu i Koronki Małgosi oraz Warsztaty Haftu dla dzieci i młodzieży prowadzone pod Jej kierunkiem, to szlachetny zwiastun  VII Powiatowej Wystawy Sztuki Ludowej ph. "Tradycja", na którą serdecznie zapraszamy. Dziękuję i gratuluję Małgosi pięknego rozwoju artystycznego,  pielęgnowania naszej polskiej tradycji haftu, tworzenia arcydzieła sztuki z własnego życia i umiejętności dzielenia się nim. Dziękuję wszystkim Miłośnikom sztuki Małgosi.

Zdjęcia wykonał Andrzej Borkowski-dziękujemy!

Dorota Wojtanowska - instruktor plastyk

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz