piątek, 25 marca 2022

SPEKTAKL "TYJA" JAROSŁAWA FIGURY W GOK FRYSZTAK

Serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku 

1 kwietnia (piątek) o godzinie 18.00 na spektakl "TYJA ".

To teatr jednego aktora, którym jest pan Jarosław Figura - aktor, reżyser, scenarzysta.

Cena biletów 15 PLN - obowiązuje rejestracja miejsc tel.172777044

„Tyja” to spektakl:

-  o samotności, tęsknocie i rodzącej się (na obopólnych zranieniach bohaterów) przyjaźni.

-  o pasji tworzenia prowadzącej czasem do zatracenia się w egocentrycznej wyjątkowości artysty.

- o uzależnieniu od świata technicznego, które prowadzi człowieka do wirtualnej samotności.

„Tyja” to wizualny, plastyczno – słowno – muzyczny, z elementami animacji spektakl Teatru Puppetterra dla dzieci i dorosłych (ok. 50 min.).  To kolejna po „Jakim Takim” produkcja teatralna, związanego od 30 lat ze Sceną Plastyczną KUL Jarosława Figury, tym razem w ramach Teatru Puppetterra.

 

                „Tyja – w tym imieniu jest cząstka ciebie i mnie jednocześnie! Tak, każda przyjaźń opiera się na jedności. Dziękuję Sam, teraz już jestem twój. A ty w części należysz do mnie.” 

A więzy przyjaźni najmocniej spajają po przeżytych, obopólnych zranieniach. Duchowa rana często zamyka nas w sobie,  prowadząc do samotności. Ucieczka w jakąś pasję może dać ukojenie, na chwilę. Jeśli jednak nie stoi za nią drugi człowiek, gaśnie szybko przechodząc często w uzależnienie. W dzisiejszym świecie najpiękniej uzależnia elektronika i świat wirtualny. Im bardziej pochłonie nas jego ułuda szczęścia, tym głębiej wpadniemy w sidła samotności. Tylko druga, żywa istota może nas z nich jeszcze wyrwać. Jak ją znaleźć,  a potem oswoić? Otwierając się jeszcze raz i ryzykując kolejne zranienie, zamiast którego jednak może pojawić się szczęście. 

Każde „Ty” znajdzie w końcu swoje „Ja” – muszą  się tylko szukać  patrząc na dobre mapy, nie te z  aplikacji Google, lecz z serca. -  Tak o swoim spektaklu pisze sam autor – Jarosław Figura.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz