wtorek, 7 czerwca 2022

W stolicy polskiego folkloru.

 

Zespół Pieśni i Tańca MAŁY FRYSZTAK miał wielką przyjemność gościć w Otrębusach, gdzie mieści się Karolin – siedziba Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE. Położone w przepięknym parku z początku ubiegłego wieku pałac i sala widowiskowa zrobiły na nas ogromne wrażenie. Przepiękne ekspozycje polskich strojów regionalnych, mnóstwo ludowych motywów i wspaniali przewodnicy, którzy prowadzili nas po krainie polskiego folkloru. Do tego warsztaty taneczne i warsztaty tkackie – wszystko pięknie przygotowane i poprowadzone. Mieliśmy też okazję zobaczyć scenę, zaplecze, garderoby oraz sale prób zespołu MAZOWSZE. W pierwszym dniu odwiedziliśmy już prawie zaprzyjaźniony Zespół Tańca Ludowego PRUSZKOWIACY, który zatańczył dla nas swój program. Były również wspólne tańce i zabawy. Było znajomo, gdyż zespół prowadzi pan Piotr Zalipski, który był naszym gościem na Frysztackiej Konferencji Kultury Ludowej. Pierwsze znajomości już są faktem. Teraz czekamy na wspólne koncerty 😊 Wisienką na torcie pobytu w Karolinie był koncert „Piękna nasza Polska cała” fenomenalnie wykonany przez PZLPiT MAZOWSZE. Przy prawdziwej orkiestrze, w przepięknych kostiumach MAZOWSZE nas zachwyciło. Taneczna podróż przez Polskę zapierała dech w piersiach. Polecamy serdecznie to miejsce i ludzi.

A ponieważ zostało nam jeszcze odrobinę czasu to wpadliśmy do Koziołka Matołka do Pacanowa. W Centrum Bajki przeżyliśmy niesamowitą bajkową podróż. Wszyscy cali i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Praca w zespole to nie tylko zajęcia, próby i występy. To również okazja do odwiedzenia wspaniałych miejsc i poznania ciekawych ludzi. Serdecznie polecamy 😊

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc przy organizacji wyjazdu – bez Waszego zaangażowania i zaufania nie dalibyśmy rady.

Zapraszamy do galerii!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz