wtorek, 19 lipca 2022

Dni Ziemi Frysztackiej 2022

 

Dni Ziemi Frysztackiej 2022 przeszły do historii. Za nami trzy dni wyjątkowych wydarzeń i wspólnej zabawy. W piątek, 1 lipca, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w otwarciu wystawy pana Krzysztofa Rodaka – RONCZI ART. Zaklęte w drewnie przedmioty codziennego użytku oraz dekoracje, zegary, lustra wykonane z materiałów odzyskanych zachwyciły oczy przybyłych. Nie zabrakło niezwykłych opowieści o historii drewna. Wystawę można oglądać do końca września w galerii „Na balkonie” w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku w godzinach pracy ośrodka.

Sportowo – rockowa sobota 2 lipca była równie udana. Przed południem na obiektach GOSiR Frysztak rozegrany został finał turnieju siatkówki plażowej.

Rockowy wieczór rozpoczął zespół LIVER – dobre brzmienie, mocne uderzenie i prawdziwa pasja grających od pierwszych dźwięków uwiodła publiczność. Później było tylko lepiej: zespół Beauty Plate zaczarował głosem pięknej wokalistki i ciekawymi aranżacjami znanych przebojów. Wisienką na torcie byli CHŁOPCY Z PLACU BRONI. Pełen werwy i przebojów koncert porwał publiczność. Nie zabrakło bisów i wspólnego śpiewania.

Rodzinna niedziela stała pod znakiem piłki nożnej: Gminny Międzyszkolny Klub Sportowy STRZELEC świętował stulecie istnienia. W przyjacielskiej atmosferze rozegrano mecze między STRZELCEM a KARPATAMI KROSNO oraz między Oldboyami Strzelca i STALĄ RZESZÓW – ALL STARS. Po meczach mieliśmy okazję podziwiać Konrada Dybasia – mistrza świata SUPER BALL 2018. Mieszkający w Cieszynie Konrad zaprezentował zapierające dech w piersiach akrobacje z piłką w rytm muzyki. Były też mini warsztaty dla dzieci, które chciały spróbować tej widowiskowej sztuki.

Z okazji stulecia STRZELCA została odsłonięta pamiątkowa tablica – w miejscu, gdzie w latach siedemdziesiątych klubowicze rozgrywali mecze. Klub nieprzerwanie przez sto lat organizował życie sportowe w naszej gminie. O jego historii i osiągnięciach można było posłuchać dzięki prezentacjom pana Tomasza Bysiewicza, który jest kronikarzem klubu i jest w trakcie pisania o nim książki . Ten wyjątkowy jubileusz był okazją do licznych gratulacji i wspomnień. Wręczono również okolicznościowe odznaczenia zasłużonym działaczom i  piłkarzom. Nie zapomniano również o tych, którzy wspierają frysztacki sport z tej drugiej – niebieskiej strony.

Po emocjach sportowych nadszedł czas na pokazy talentów Studia Piosenki GOKART. Młodzi wokaliści zaprezentowali swoje umiejętności, które hojnie brawami nagradzała zgromadzona publiczność. Braw nie szczędzono również panu Tomaszowi Bełchowi, który z jubilerską precyzją naśladował znanych wokalistów – dzięki niemu mogliśmy sobie wyobrazić, że śpiewają dla nas Krzysztof Cugowski czy Muniek Staszczyk.

Uwieńczeniem tegorocznych Dni Ziemi Frysztackiej był koncert gwiazd: Krzysztofa Kasy Kasowskiego i Macieja Miecznikowskiego. Panowie dali prawdziwy show – piosenki – hity, wykonanie mistrzowskie, świetny kontakt z publicznością i niezwykła energia. A wszystko 100 % live!

Kropkę nad „i” postawili kibice STRZELCA, którzy zrobili wzruszający pokaz z okazji stulecia. Bardzo dziękujemy 😊

Dziękujemy wspaniałej publiczności za obecność i zabawę. Dla Was warto się starać 😊

Gminny Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia: Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Gminnemu Zakładowi Komunalnemu oraz Gminie Frysztak.

Nie udałoby się sprawnie przeprowadzić imprezy gdyby nie pomoc strażaków – bardzo dziękujemy druhom z OSP Glinik Dolny, OSP Widacz, OSP Pułanki, OSP Lubla, OSP Gogołów i OSP Stępina. Dziękujemy również druhom z Glinika Dolnego i Lubli, którzy zabezpieczali pierwszą pomoc przedmedyczną  😊

Podziękowania kierujemy również do sołectwa i sołtysa Glinika Dolnego – bez Waszej podłogi dyskoteki na pewno nie byłyby takie udane 😊

Portalowi Frysztak24.pl dziękujemy za patronat medialny i ekspresowe relacje – mamy wrażenie, że kolega Wojciech snu nie potrzebuje ;) 

Wszystko o Dniach Ziemi Frysztackiej mogą Państwo przeczytać klikając w ten link- kliknij tu!

Zapraszamy na kolejne imprezy i do zobaczenia😊

Zapraszamy również do galerii zdjęć!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz