[aktualności][carousel][3]

piątek, 27 listopada 2020

VIII WYSTAWA PLASTYKI DZIECI I MŁODZIEŻY "POMNIKI I ZABYTKI POWIATU STRZYŻOWSKIEGO"

15:00

 

W dniu 13 listopada 2020 r. Komisja Artystyczna dokonała oceny nadesłanych prac na VIII Powiatową Wystawę Plastyki Dzieci i Młodzieży. Na wystawę wpłynęło 118 prac plastycznych. Wystawa ta jest wyjątkowa bo to artystyczna dokumentacja pomników i zabytków naszego powiatu.

 PROTOKÓŁ Z KONKURSU - KLIKNIJ.

Gratulujemy Laureatom wystawy oraz wszystkim Autorom prac. Dziękujemy opiekunom artystycznym.

Reportaż z wystawy zarejestrowany przez iTV Południe kliknij TUTAJ

Wystawa online już wkrótce dostępna będzie na naszej stronie internetowej.

wtorek, 17 listopada 2020

Nagrody Zarządu Powiatu Strzyżowskiego w dziedzinie kultury 2020

16:34
W 2020 r. Zarządu Powiatu Strzyżowskiego przyznał nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Otrzymały je osoby, które w każdej z 5 gmin powiatu działają i tworzą przyczyniając się do kulturalnego rozwoju powiatu strzyżowskiego. Nagrody otrzymali z gminy Czudec: Janusz Jacek, Leszek Drzał, Frysztak: Marek Hadro, Edward Górgacz, Niebylec: Kapela „Cajmery”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej, Strzyżów: Stanisław Śliwa, Zespół Pieśni i Tańca „Kłosowianie”, Wiśniowa: Dorota Magryś, Kazimierz Długosz.


Laureatami nagrody z naszej gminy są: Pan Edward Górgacz i Pan Marek Hadro. 

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, życzymy dużo zdrowia oraz dalszych sukcesów.


Edward Górgacz społecznik z umiłowaniem tradycji i historii swojej miejscowości i gminy. Przez 32 lat był kronikarzem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliniku Dolnym. Za tę prace otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną we Frysztaku. Jego szersza działalność społeczna rozpoczęła się w latach 2001-2002 gdy po raz pierwszy w ramach dożynek parafialnych zaprezentował się z woźnicami, zaprzęgami konnymi i muzyką, które były atrakcją dla dzieci i dorosłych. W 2008 r wraz ze zorganizowanymi zaprzęgami i kapelą brał udział w realizacji projektu w ramach Poakcesyjnego Wspierania Obszarów Wiejskich – „Hipika, muzyka, zabawa”. W tym samym roku organizował wycieczki zaprzęgami konnymi dla dzieci z Gogołowa. W latach 2008-2010 z przygotowanych przejażdżek korzystali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gliniku Dolnym oraz wychowankowie Domu Dziecka w Strzyżowie. Od 2010 r. zorganizował i prowadzi galerię sprzętów dawnych – obecnie ekspozycję można podziwiać w budynku starej szkoły w Gogołowie.


Marek Hadro jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Po ukończeniu liceum życie zawodowe związał ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku. W 1993 r. ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Był inicjatorem i realizował wiele projektów związanych z aktywizacją artystyczną środowiska nauczycieli oraz dzieci i młodzieży dotkniętych niepełnosprawnością. Poprzez założoną w roku 1989 grupę plastyczną „Na Luzie” łączącą nauczycieli z gminy Frysztak poprzez (od 1998) „Terapię przez sztukę” w dużym stopniu doprowadził do rozwoju życia plastycznego w gminie Frysztak, o czym świadczą także dokonania na płaszczyźnie opracowania graficznego jego autorstwa wielu materiałów promocyjnych gminy Frysztak. Jest tez autorem wielu obrazów: w 1997 r. namalował dwie kopie Cudownego Obrazu NMP z Leżajska (jedna z nich została poświęcona w Dukli przez Papieża Jana Pawła II), w latach 1997-99 malował elementy wystroju kościoła oo. Saletynów w Dębowcu.

piątek, 13 listopada 2020

102. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

13:57

 Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przez uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, a przede wszystkim uczniom za zaangażowanie i przygotowanie tak pięknej prezentacji.

Zobacz film - kliknij tutaj

wtorek, 10 listopada 2020

Narodowe Święto Niepodległości.

13:21

 

Polskie pieśni żołnierskie i patriotyczne w trudnych sytuacjach naszego kraju motywowały naród do działania, przyczyniały się do wzmacniania uczuć patriotycznych, były i są manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości. Każdego roku byliśmy wszyscy razem, bądźmy i teraz - chociaż wirtualnie.

Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych materiałów filmowych z obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zarejestrowanych przez portal Frysztak24.plktóre odbyły się w schronie kolejowym w Stępinie- Cieszynie.

Film1  Film2  Film3  Film4  Film5  Film6  Film7  Film8  Film9  Film10  Film11  

Film12  Film13  Film14

piątek, 6 listopada 2020

poniedziałek, 2 listopada 2020

Koncert "LIVER" w GOK Frysztak 23.10.2020 r.

13:33
W piątek, 23 października Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku miał niebagatelną przyjemność gościć sąsiadów zza rzeczki i ulicy, zespół LIVER. Dźwiękiem 12 utworów plus jeden na bis, wypełniły się mury dość cichego, ze względu na istniejącą obecnie sytuację budynku GOK. Panowie wystąpili w składzie: Szymon Grela – gitara, wokal Mirosław Grela – bas, wokal Robert Winczowski - perkusja Na naszej estradzie zaprezentowali się już po raz drugi, przy czym po raz pierwszy z udziałem publiczności, a ta zgromadziła się jak na wymogi sanitarne dość licznie, zajmując 25% miejsc dostępnych na widowni. Muzycy przygotowali również niespodziankę. Wśród uczestników rozlosowano 3 egzemplarze ich debiutanckiej płyty, o pełnym nadziei na równie świetną kontynuację tytule #1, na której znalazło się 6 z zaprezentowanych na koncercie utworów, a którą od 30 października można nabyć na https://www.empik.com/1-extended-ep-liver,p1252167723,muzyka-p W związku z tą premierą zespół udzielił szeregu wywiadów dla różnych mediów, w tym dla muzycznej prasy branżowej. Po szczegóły zapraszamy na ich fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/LIVERfb Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie z zespołem Liver we Frysztaku i wkrótce, pod naszą egidą będą mogli się zaprezentować szerszej publiczności, na co z wielkim utęsknieniem czekamy. Poinformujemy o tym na naszej stronie http://www.gokfrysztak.pl/ oraz w mediach społecznościowych. Bądźcie z nami.


Zdjęcia z koncertu kliknij tutaj



czwartek, 22 października 2020

Najnowsze

Kontakt